Cyberpunk 2077 Scandal.

CD Projekt’in yeni oyunu Cyberpunk 2077, fps kayıpları ve kaplama kayıpları yetmiyormuş gibi bir reklam skandalına girdi.

Bir reddit kullanıcısı, cyberpunk 2077 oyununda bir yazılımın, intel dışında bir işlemciye sahip bir bilgisayarda kasıtlı olarak fps kaybı ve fps sınırı koyduğunu fark etti.

Bu yazımda sizlere bu yazılımı nasıl sileceğinizi ve daha iyi performans alacağınızı göstereceğim.

1. HXD Düzenleyiciyi kurun.

Buradan https://bit.ly/2XeVqBX indirebilirsiniz .

2. RAR Dosyasından Çıkarın ve Uygulamayı Yükleyin.

3. HxD Editör Uygulamasını çalıştırın ve Oyunun “x64” Klasöründen Cyberpunk 2077’yi seçin.

Örnek: Dosya – Aç – Bilgisayarım – Yerel disk (C) – Program Dosyaları (x86) – Steam – steamapps – ortak – Cyberpunk 2077 – bin – x64 – Cyberpunk 2077

4. Performansı Kilitleyen Kodu Bulma

Uygulama Açıkken Sırayla: Ctrl + F – Hex Değerleri – Ara: (aşağıdaki kod buraya yazılacaktır) – Tamam diyerek kod satırını buluruz.

Kodu:  75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

ÖNEMLİ NOT: Bu arada, nadiren “Erişim Reddi” hatası verebilir. Bunu böyle bir durumla karşılaştırırsanız, Cyberpunk2077.exe dosyasına sağ tıklayın ve “Salt Okunur” işaretini kaldırıp çıkın. Yukarıdaki 4. nokta ile tekrarlayın

5- Bulunan kod satırına tıklıyoruz ve aşağıdaki yeni kodu kopyalayıp “Ek Yapıştır” yapıyoruz.

 Kodu: EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08 

Eki yapıştırdığınızda, yeni kod aşağıdaki gibi kırmızıyla vurgulanmalıdır.

6- Dosya
Dosyasını Kaydet – “
Tümünü Kaydetyaparak programdan çıkıyoruz .

Bu işlemlerden sonra yapacak başka bir şey kalmadı ve performans kilidi nihayet kaldırıldı!

Şimdi 3. taraf yazılımımıza geçelim.

Programcı CodeZ1LLa tarafından geliştirilen ‘EZ Optimizer’ adlı yazılım, Cyberpunk 2077’de performansı 30 FPS’ye kadar artırabilir. Yazılım hakkında daha fazla bilgi almak ve indirme bağlantısına ulaşmak için haberlerimize göz atabilirsiniz.
Yeni Crysis olma yolunda emin adımlar atan Cyberpunk 2077’nin başkanı ve geliştiricisi CD PROJECT RED, bildiğiniz gibi optimizasyon sorunları ile baş belada. Günümüzün en güçlü PC donanımında bile sorunsuz bir 4K deneyimi sunamayan oyun, konsol tarafında neredeyse tamamen oynanamaz durumda.

Ancak donanımınızı güçlendirmeden daha fazla performans elde etmenin bir yolu yok mu? Programcı CodeZ1LLa’nın ‘EZ Optimizer’ dediği şey aslında tam olarak bunu yapıyor. Gizli geliştirici ayarlarını değiştirerek oyunun performansını artıran bu yazılımı kullanmak da oldukça basittir ve yapmanız gereken tek şey ilgili dosyayı Cyberpunk 2077 kurulumunun kök dizinine taşımaktır.

Cyberpunk 2077, EZ Optimizer ile kaç FPS sunar?

video bağlantısı: https://bit.ly/3pKsUV4

program bağlantısı: https://bit.ly/3pXbswV

İlgili dosyayı Cyberpunk 2077’nin kurulu olduğu kök dizine taşıdıktan sonra, aralarından seçim yapabileceğiniz 4 seçeneğiniz olacaktır. Bunlar sırasıyla Max Boost, Balanced, Default ve Disable Async Compute’tur. Bu seçeneklerin açıklaması aşağıdaki gibidir:

Max Boost: Mümkün olan en iyi görüntü doğruluğunu sağlar ve performansı önemli ölçüde artırır. Bu seçenek GeForce GTX 1060 ve daha düşük grafik kartları için önerilir.
Dengeli: Görüntü kalitesi ve performans arasında makul bir denge sağlar. GeForce GTX 1070 Ti’den GeForce RTX 20 serisine (Turing) önerilir.
Varsayılan: Ayarları oyunun varsayılan yapılandırmasına döndürür:
Eşzamansız Hesaplamayı Devre Dışı Bırak: Bu seçenek, GeForce GTX SKU’ları için performansı artırmaya yardımcı olur ve NVIDIA’nın daha yeni RTX modelleri için önerilmez.

Tabii ki performansın CPU, SSD ve diğer donanım bileşenlerinize, özellikle de GPU’ya göre değişeceği unutulmamalıdır. Bununla birlikte, yine de EZ Optimizer’ın, üst düzey sistemlerde bile çalışmakta zorluk çeken Cyberpunk 2077 için iyi bir seçim olabileceğini söyleyebiliriz. Yine de hatırlamaya değer: Üçüncü taraf geliştiriciler tarafından tasarlanan uygulamalar, herhangi bir yetkili tarafından kontrol edilmedikleri için sisteminize zarar verebilecek öğeler içerebilir. Bu nedenle, programı kurarken yalnızca sizin sorumlu olduğunuzu unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »